Enes Bio Cosmetic | Cilt Bakımı | Bio Heating Mask (Pembe Maske)

Bio Heating Mask (Pembe Maske)

PEMBE MASKE NEDİR?

Enes Bio Estetik Center tarafından Türk Patent Enstitüsü 2011/29360 no ile patentlenmiş ve Sağlık Bakanlığı bildirimli olarak Türkiye’ye ithal edilmiştir.
Kozmetik ürünü olarak “Pembe Maske” sadece Enes Bio Estetik Center’a aittir.
Orijinal ismi; “BİO HEATİNG MASK”
Türkçe açıklama ismi; “Biyolojik ısınan maske”
Pembe Maske: Rengi pembe olduğu için ifade ismidir.
İsmi ve formülü Enes Bio Cosmetic ürünü olarak yurt dışında özel geliştirilmiştir.
Enes Bio Estetik Center tarafından patentli ve Sağlık Bakanlığı bildirimli olarak Türkiye’ye ithal edilmiştir.

   1 Adet Bio Heating Mask (Pembe Maske), (100x1adet)= 100 TL+KDV= 118,00TL
   6 Adet Bio Heating Mask (Pembe Maske), (85x6 adet)= 510 TL+KDV= 601,80TL
12 Adet Bio Heating Mask (Pembe Maske), (70x12adet)= 840 TL+KDV= 991,20TLBanka Havale Bilgileri
                       satın al

UYGULAMASI
Yeni Gençlik İksirimiz
Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) , dış etkenlerin ciltte yol açtığı yaşlanmayı , yağ ve nem dengesini düzenleyerek ” Gençlik İksirimiz ” olarak kabul ediyoruz.

Enes Bio Estetik Center’da uygulanan kişiye özel içerikli Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) , yöntemi mevsimsel değişimden kaynaklanan Zaralı etkileriyle ciltte oluşan nem kaybı , yağlanma , hassasiyet , pullanma gibi sorunlar yaşanıyor. Bu sorunları Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) yoğun bakımla yeniden sağlıklı duruma getiriyor.

Türkiye’de bilimsel kozmetiğin öncüsü olan Enes Bio Estetik Center’in kurucuları Ezel ve Nesrin Sürer’in yoğun bakım kürü halinde uyguladığı yöntem cilt fonksiyonlarını hızlı şekilde dengeleyerek cildinize tazelik ve canlılık kazandırıyor.

Pembe Maske
Pembe Maske
Pembe Maske
Pembe Maske


Bir çok ünlünün uğrak yeri olan Enes Bio Estetik Center’in uzmanlarından Nesrin Sürer Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) hakkında şu bilgileri veriyor ;
Tabii mineral içerikli maske hamur biçiminde tüm yüz , boyun ve dekolteye sürülüyor. Maskenin ısısı doğal olarak 42 dereceye kadar yükselip tekrar “0″ dereceye kadar düşerek soğuyor. Maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında önceden kişinin cilt tipi ve soruna yönelik seçilen etken maddeler cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakikalık bekleme süresinden sonra cilt hücreleri canlanıyor ve cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişinin yüz kaslarını hareket ettirmesiyle maske kalıp şeklinde çıkartılıyor.

Zararlı güneş ışınları yanı sıra hava kirliliği stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açtığını belirten Nesrin Sürer cildin depolama kapasitesi ve kolajen hidrofili azalması ile cilt yumuşaklığı nı , esnekliğini yitiriyor diyor ve söyle devam ediyor ;
Ayrıca metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini güçleştiriyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve zararlı serbest radikallerden olumsuz etkileniyor. Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) yöntemini iç ve dış etkenlerinin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önlediğine de dikkat çeken Nesrin Sürer kürden sonra cildin yenilendiğini yağ ve nem dengesinin düzene girdiğini vurguluyor.

Yoğun makyaj ve düzensiz beslenmeden dolayı ciltlerinde yağlanma ve sivilce gibi problemlerle karşılaşan genç ciltler, cildi hızlı şekilde dengeye kavuşturduğu için Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) yöntemini tercih ediyorlar.

Genç ciltler için ; Özel olarak hazırlanan “ Bio Heating Mask “ ( Pembe Maske ) Maulmeerbam ekstresi , Allantoin , Olean saeure etken madde içerikli “ Hydro Serum “ , yağlı sivilce oluşumlu ciltlerde yağ üretimini azaltarak , yağlanmayı dengeler ve sivilce oluşumu nu önler.

Orta yaş cildi ; Orta yaş grubunda olan kişiler, kuru olan ciltlerde erken yaşlanma belirtilerine yönelik yüksek dozlu Hyaluron saeure etken madde “ Hyaluronik Forte Serum içerikli “ özel hazırlanarak maskeyle cilt tazelenerek genç görümününe kavuşuyorlar.

Olgun yaş cildi ; Özel olarak hazırlanan Bio Heating Mask ( Pembe Maske ) içeriğinde peptid e , Hyaluron saeure , Algen extrakt , Phyto hormone , Aleo Vera , Squalane , Shea butter , Lipide , etken madde yoğunlukta “ Instante Effect “ bu maddeler kırışıklıkları azaltırken , gevşemeleri de toparlama özelliğine sahiptir.

Bio Heating Mask (Pembe Maske) Özellikleri

1– Profesyonel Uzmanlar tarafından güzellik merkezlerinde uygulanan yoğun bakımdır.
2– Bilgisayar ortamında cilt analizi uygulanır. Kişinin cilt tipine ve yaşına göre ürün seçilerek 1,5 saatlik bakım uygulanır.
3– Her cilt tipine ve her yaş grubuna kişiye özel uygulanır.
4– Cilt fonksiyonlarını dengeleyerek , cildi hızlı şekilde tazeleyip , yenileyip ve gençleştirme özelliğine sahiptir.
5– Kişinin cilt sorununa yönelik bakım programı hazırlanır. Uzman tarafından ürünsel, cihazsal, teknik çalışmalar seçilir.
6– Kişinin cilt tipine göre gün aşırı ya da haftada 1 – 2 defa uygulanır.